Klima Yorum ve Şikayetleri Klima Tavsiyeleri En Ucuz Klima
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Arkadaşına email göndererek paylaş

General Klima Yorum ve Şikayetleri - General Klima Şikayet ve Yorumları

General Klima Yorum ve Şikayetleri

GENERAL KLİMA ŞİKAYET VE YORUMLARI

Klima Tavsiyeleri

Klima alım sürecinde diğer kullanıcıların General klima şikâyetlerini ve General klima yorumlarını dikkate almak gerekmekte, özenli ve titiz bir şekilde doğru ürünün seçilmesine dikkat edilmelidir.

Sağlığınıza zararlı mikroorganizmaları en iyi şekilde filtreleyen cihazların hangileri olduğunu öğrenmek için klima yorum ve önerilerini incelemeniz, klimalarınızda oluşabilecek olası sorunları önceden tahmin ederek önlem almanızı sağlayabilecek klima şikâyet ve sorun bildirimlerini takip etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Sitemizde General Klima Yorumlarını okuyabilir, klima şikayet bölümünden de General Klima Şikayetlerini ve sorun bildirimlerini öğrenip önlemler alabilirsiniz.

Kullandığınız cihazlar ile ilgili yorumları klima yorum bölümüne ekleyebilir ve klima şikâyet sayfasına sorunlarınızı bildirip daha iyisine ulaşma daha iyisini üretme konusunda yönlendirici ve destekçi olabilirsiniz.

 
Şikayet / Yorumlar  
 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#10 Abdülhamid Bozyak » 14-05-2013 12:49

Yaklaşık 2.5 sene önce Temmuz ayında General marka tavan kliması aldım. Fiyatı takriben 5500 TL'ydi. İki kere bakım yapılmıştı. Temizlendi. Ayrıca aynı firmadan diğer dükkanda iki adet Sharp klimamız da bulunuyor. Yazları ve kışın aralık ve ocak olmak üzere düzenli olarak kullandık. General Yer/Tavan tipi klimamız bir ay önce çalıştırmak istediğimde çalışmadı. Bende bir aydır seyahat ve işler dolayısıyla dükkanla fazla ilgilenemedim ve klimaya servis çağıramadım. Geçen hafta çağırdık geldiler ve daha önce bakım yapılmadığını söylediler. Ben iki kere geldiniz dedim adam yok diye en başta itiraz etti , gelen kişiyi tarif edince tanıdı. Kompresörü aldılar götürdüler. Bugün aramışlar 5000TL para talep ediyorlar. Garanti kapsamında değilmiş çünki bakım yaptırmamışım. Bende dedim ki iki kere yapıldı. Kayıtlarda gözükmüyor lakin her sene iki kere yaptırmalısınız dediler. Bende ne zmn yapılacağını ben nerden bileyim ürününüzün desteğini sizin sağlamanız gerekmiyor mu , artı sharplara gelmişsiniz ordan diğer şubeye gelinmemiş dedi. Yani bu klima için illa bnm aramam mı gerekiyor. Ztn çok az kullanıyorum her gün klimayı kullanan biri değilim , çok sıcak günlerde dahi 4-5 saat arası. Kışında çok soğuk olunca kullanıyorum. Bahar aylarında hiç kullanmıyorum bazen içerde pis bir koku vs olursa koku çıksın diye açıyorum. O yüzden klima dolmuş mudur dolmamış mıdır ben bilemem. Burasi halıcı diye sürekli dikkat etmemiz gerektiğini söylüyorlar. Ben bu klimayı 2.5 senedir güne vursanız 150 tam gün kullanmışımdır ancak. İki kere geldiler temizledir. O da Sharplar için geldiklerinde diğer dükkana yönlendirilerek geldiler. Bu sözleşmede bakım için servisi sürekli çağırın , çağırmazsanız ürün desteği sağlamazlar. Ürün takibi yapılmaz mı yazıyor ? Klimalarının ne zmn servise ihtiyacı olacaklarını bilmiyorlar mı ? Ben niçin 5000 TL para vereyim şimdi. Gider iki tane 1500 lük klima alırım bunu çöpe yollarım bir daha da sharplar içinde servis çağırmam. Hiçbir yere de sokturmam bunların ürünlerini. Niçin uğraşayım böyle bir firmayla. En kaliteli klimayı alıyorum ve ürün desteği alamıyorum. Toplasan 150 gün kullanmışım bana yılda iki kere bakım gerekiyordu diyorlar. Kardeşim yılda 365 gün var 180 güne bir bakım düşüyor ben 150 gün kullanmışım. Benim dükkanım halıcı evet amma velakin eski halıcı değil , patchwork halı ve imalat halı satıyorum ben ve bütün mallarım tertemiz. Açma kapamada toz olmuyor. Bazen kapı açık olduğu için dışardan toz gelir bu kdr. Bu klima 150 gün çalışma için 6 kere bakım istiyorsa her bakım 150 gaz ve 50 lira servis ücreti olmak üzere 1200 TL para yapıyor. Bir klima daha alınabilir o parayla. şikayetim şudur bn bu klimayı 900 küsür gün kullanmadım ve 6 kere bakıma ihtiyacım yoktu. İki kere bakıma gelindi kaydı ellerinde yokmuş. Ee 2.5 sene aramak sormak hiç mi akıllarına gelmemiş. Ne yazık ki makbuzları elimde mevcut değil. Amma velakin bu durumu sürdürür ve şikayetimi dikkate almazlarsa tüketici mahkemesine gidip hakkımı arayacağım.
Sen de Şikayet / Yorum Ekle +1 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#9 yıldıray peker » 05-10-2012 13:36

Alıntılandı dogan sarıoglu:
General ile General electrik arasında nasıl bir fark var acaba birde bu inverter ve a sınıfı klimalarda hangi markaları önerirsiniz.


general kalitelidir. isim benzerliği var.
Sen de Şikayet / Yorum Ekle +1 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#8 fuat » 19-08-2012 08:37

istisnai kurallar umumi kaideyi bozmaz bi makına fabrikasyon arızalı veya kullanım hatasından bozulmussa o makinayı kötülememk lazım arkadaslar dünyanın en kaliteli markaları daykın mitribusi general makinaların arkasında buyuk dev sirketler vardır bunlardan biride ülkemizde iklimsa tarafından yani sabancı sirketleri tarafından getirilip satılmaktadır.servisler her zaman iyi olmayabilir isinin ehli olmayan insanlar isini bilmez doktorun hastalı teshis etmesi gibidir arıza tesbiti iyi doktor hastanın nelerden iyi olacagını bilir ve teshisi kor çünki o o konuda deneyimli olmıusdur tamircilerde böyle dir .maalesef ülkemizde hepsi degil ama servislerden bazıları isinin ehli degildirler yada bilere bazı hataları yapıyorlar bu gibi konularda yapılan isle ilgili sikayet mercileri vardır onlara sikayette bulunun hatalı mal icin degismezlese garanti kapsamında ise tüketici haklarına servis hatalarından dolayı yine aynı yere veya baglı oldugu firmaya müracaat edin servisleri bile iptal edilir saygılarımla
Sen de Şikayet / Yorum Ekle +1 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#7 karşıyakalı » 23-06-2012 18:11

3 gün önce 18000 btu general klima aldım montaj ettiğim odam 20 metre kare civarında böyle bir performansı ne arçelik ne samsug da bulamadım ben çok memnunum tavsiye ederim
Sen de Şikayet / Yorum Ekle +2 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#6 ibrahim krc » 06-06-2012 16:10

2011 yılında general marka 21 lik split klima aldım servis kurdu ve 2 gün sonra klmanın açılıp kapanın kapağı arızalı çıktı bu nasıl iş her kes generalden şikayetçi bende dahi servisi çağırdık bişey yok dedi dışardan klimacı çağırdık kapak arızalı dedi bakın arkadaşlar servisi özellik le belirtim ADANA KENAN EVREN BULVARINDA ZERENTÜRK servis çok kötü ve işini yapmayandır zorla kapağı yaptırdık bunun yanı sıra 1 ay salladılar bizi edepsizler.diğecem ben aldım siz almayın karalamıyom fakat işini düzgün yapanada kimse laf ettirmez...
Sen de Şikayet / Yorum Ekle 0 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#5 ali arslan » 23-01-2012 20:45

YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE ADANADA UĞURMUMCU BULVARINDAKİ İKLİMSA ŞUBESİNDEN BELİRTTİĞİM MARKADAKİ KLİMAYI ALDIM. YAKLAŞIK İLK 8 AY SIKINTI YOKTU. KURBAN BAYRAMINDA KLİMA SICAK HAVA VERMEMEYE BAŞLADI SERVİSTE TATİL OLDUĞUNDAN 3 GÜN BOYUNCA SOĞUK HAVADA KLİMASIZ OLARAK KALDIK.SERVİS GELDİKTEN SONRA( YAKLAŞIK 2 VEYA 3 KEZ GELİP GİTTİLER) ANA MOTORU ALDILAR BİR PARÇASINI DEĞİŞTİRDİKLERİ Nİ BELİRTTİLER.KLİMA TAMİR EDİLDİKTEN SONRA 1.5 AY HERHANGİ BİR SIKINTI OLMADI. DÜN(22.01.2012) klima yine eskisi gibi timer ve operation göstergeleri yanıp soğuk hava üflemeye başladı. servisin daha önce bana gösterdiği gibi şalteri kapatıp 1 dak sonra geri açtığımda klima çalışmaya başladı. fakat bu yaklaşık yarım ile bir saat aralıklarında 5 kez tekrarladı.servis bugün geldi ve baktı; klima çalışıyordu bizden tekrar bozulursa kaçkere yanıp söndüğünü bildirmemizi istediler... ben beyin cerrahi doktoruyum general mrka gibi güçlü bir firmanın ürününü aldım.evimde arçelik marka 4 yıldır kullandığım klima var ve en ufak arıza dahi göstermedi tabir yerindeyse canavar gibi çalışıyor. servis ekibi ilgililer fakat ben onlara bunun motor kısmında bir hata olduğunu bunu komple değiştirmelerin i istedim ve bir sonuca ulaşamadım.3100 tl ye bu klimayı aldım ve tamir sürecinden ben ve servis elemanları bıktık.üründe fabrikasyon hatası olduğunu düşünüyorum böyle ikide bir klimanın en lazım olduğu zamanlarda bozulmasını artık istemiyorum. sizden bu ürünün yenisiyle değiştirimesini talep ediyorum.soğuk havaların en çetin geçtiği bu kış ayında bana en kısa zamanda yardımda bulunacağına inanıyorum . ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
Sen de Şikayet / Yorum Ekle 0 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#4 ahmet şeker » 21-01-2012 17:11

Merhaba arkadaşlar. Ben 27 mertekarelik salonuma diğer markaların yönlendirmesiyl e, 18000 btu klima alacaktım, fakat belediye evleri iklimsa bayisi 12000 btu general i önerdi ve teknik katoloğunuda gördükden sonra almaya karar verdim. İyiki almışım, komşularımın 18000 btu kliması benim 12000 btu kadar verimli değil :) Kesinlikle tavsiye ederim. Aldıkları para helal olsun...
Sen de Şikayet / Yorum Ekle −2 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#3 emrah aka » 05-12-2011 14:32

2011 yılının yaz başında 12000 btu general klima aldım cok memnunum hem sogutma hem de ısıtma değerleri cok iyi ve gayet de tatmin edici ayrıca fiyat bazında ve de katalog degerleri bakımından mitsubishi gibi bir devi geçmiş durumda klima alacak arkadaşlara şiddetle öneriyorum.Adana turgut özal iklimsa subesi sahibi Hasan Bey e bize yaptıkları dogru yönlendirme içinde kendilerine tesekkür ediyorum.
Sen de Şikayet / Yorum Ekle 0 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#2 dogan sarıoglu » 24-05-2011 14:00

General ile General electrik arasında nasıl bir fark var acaba birde bu inverter ve a sınıfı klimalarda hangi markaları önerirsiniz.
Sen de Şikayet / Yorum Ekle 0 +−

 • Yöneticiye raporla
 • Alıntıyla Cevapla

#1 Mehmet Çetin » 17-05-2011 10:16

Ben aldığım General AUHA45LATX klimadan memnunum ve öneririm. İnverter özellikli kaset tipi bu klima, özellikleri ve fiyatı gayet uygun. en ucuz klima listesinde.
Sen de Şikayet / Yorum Ekle +1 +−

Şikayet / Yorum ekle

Önemli Bilgi: Hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla, yorum ve şikayetlerle ilgilenen firmaların size yardımcı olabilmeleri için lütfen şikayet ve yorumlarınızı detaylı ve açık bir şekilde yazınız. Detayda satın aldığınız bayi veya hizmet aldığınız servis ismi ve fatura detayı hakkında bilgi yazarsanız çözüme daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.
Güvenlik kodu
Yenile


Mitsubishi Klima

Günün Videosu

Video içeriğini izleyebilmek için Flash Player kurunuz.

Kıbrıs Otelleri
Klima Kampanyaları Tanıtım Videosu izleyebilmek için Flash Player kurunuz

Mitsubishi Klima Kampanya

Mitsubishi Klima

Carrier Klima

Carrier Klima

Son Yorum ve Şikayetler

 • şinasi harput
  arkadaşlar merhaba baymak 12000 btu lik klimasını aldım 2 yıl önce 7 yıl garantisi var iç dış çok şükür bi sıkıntı çıkmadı kaliteli bi marka piyasadak... Devamı
  Perşembe, 19 Kasım 2015
 • serhat
  arkadaşlar bir aydır daylux sezonsal inverter 22000 btu kullanmaktayım. memnunum. Devamı
  Perşembe, 19 Kasım 2015
 • Canip
  Merhabalar efendim. oturma odamıza klima alacağım ancak kaç btu olması konusunda değerli görüşlerinizin rica edeceğim. Oda yüksekliği 2.60 duvarlar 4.... Devamı
  Cuma, 06 Kasım 2015

Kimler çevirimiçi

Şu anda 17 konuk çevrimiçi
Toshiba Klima Kampanyaları

Mitsubishi Klima Kampanya

Mitsubishi Klimalar

Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım Firmaları

Tüketicinin Dikkatine

Klima Alırken Dikkat Edilecek Hususlar
Klima alımında, kapasitesinin ve kurulacağı yerin seçiminde mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.


Klima Kullanımı İle İlgili Tavsiyeler
Emniyet amacıyla, uzun süre kullanılmayacağı zaman devre kesiciyi kapatın. Harici montaj zemininde periyodik olarak aşınma kontrolü ...


Klima Hesabı Nasıl Yapılır
Klima Hesabını kendi kendinize yapmanız tam olarak doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlamayacak olsada sitemizde örnek olarak basit ayrıntılarla klima hesabı anlatılmıştır.

Anket

Hangi Klima Markasını Tercih Edersiniz?
 

Davlumbaz Klima

Davlumbaz Klima

Klima Yetkili Satış ve Servis Merkezleri

İklimsa Bakırköy
R410 Gazlı A sınıfı modeller yüksek performanslı klimalar en uygun fiyatlar ve ücretsiz keşif ve montaj hizmetiyle İklim Plus Klima'da
www.iklimplus.com.tr

En Ucuz A Sınıfı İnverter Klimalar
Ücretsiz keşif ve montaj hizmeti, Çevre dostu A enerji sınıfı klimaların teknik detaylar ve fiyatlar.
www.klimahome.com

İklimsa Kavacık
Ücretsiz keşif hizmeti iklimsa yetkili satış ve servis merkezi A sınıfı ürünler.
www.kavacikiklimsa.com

İklimsa İzmit Eski Garajlar
iklimsa İzmit Yetkili Satış ve Servis Merkezi
www.iklimsaisiteknik.com

İklimsa Kasımpaşa
iklimsa Kasımpaşa Yetkili Satış ve Servis Merkezi
www.calikklima.com

Reklam ver
Bu alana reklam vermek için bizimle iletişime geçiniz
info@klimakampanyalari.com

Sigma Klima Kampanyası

Sigma Klima Kampanyası

Seo

Seo Fiyatları

En Popüler İnverter Klima

Mitsubishi DXK12Z3-S İnverter Klima
Mitsubishi DXK12Z3-S İnverter Klima
Ozon tabakasına zarar vermeyen R410A gazı, çevreye duyarlı, enerji tüketimi az ancak enerji verimi yüksek olduğundan küresel ısınmaya karşı önemli bir çözüm oluşturur.

İnverter Klima

En Popüler Duvar Tipi Klima

En Popüler Duvar Tipi Klima Sharp İnverter AY-XP12FR/LSR
Sharp AY-XP12FR/LSR
Soğutma sisteminde kullanılan R410A gazının az enerji tüketimi ve tüksek verimlilik sağlayan özelliği sayesinde Sharp klimalar, küresel ısınmaya karşı ve çevreye duyarlıdır


En Popüler Salon Tipi Klima

Sigma KlimaSigma Salon Tipi SGM45STB Klima

Tutumlu ve çevre dostu yeni Sigma klimalar R410A soğutucu gaz ve Inverter çalışma özellikleriyle sadece İklimsa'larda


En Popüler Kaset Tipi Klima

En Popüler Kaset Tipi Klima
Konforlu hava akımı ve kanal bağlantısı açıklığı özelliği ile 42.650 Btu/h soğutma ve 47.768 Btu/h ısıtma kapasiteli AUHA45LATX General inverter kaset tipi klima.


En Popüler Kanal Tipi Klima

En Popüler General Kanal Tipi Klima
General Kanal Tipi ARG45UUANZ Klima
Konforlu hava akımı ve kanal bağlantısı açıklığı özelliği ile 42.650 Btu/h soğutma ve 47.768 Btu/h ısıtma kapasiteli ARG45UUANZ General kanallı tip klima.